Skip to main content

Berghse Kei voor verkeersregelaarsgroep Bergh

Verkeersregelaarsgroep Bergh heeft op vrijdagavond tijdens de aftrap van de carnaval in Waskuupstad de Berghse Kei gekregen. Dit is de hoogste onderscheiding van carnavalsvereniging d’Olde Waskupen uit ’s-Heerenberg. De Berghse Kei werd onder het toeziend oog van veel carnavalisten uitgereikt in het Gertrudis in het Hof van Hedel. De onderscheiding wordt jaarlijks uitgereikt aan mensen of groepen die zich bijzonder verdienstelijk maken op sociaal-cultureel of maatschappelijk gebied voor de Berghse samenleving.

En dat heeft de verkeersregelaarsgroep Bergh meer dan gedaan. Jaarlijks helpt de groep vrijwilligers bij allerlei activiteiten in onze regio. Van carnavalsoptocht, tot wielerwedstrijd en van sinterklaasintocht tot de dodenherdenking. “De groep vrijwilligers zet zich zo’n 35 tot 40 keer per jaar in om het verkeer in goede banen te leiden. Dat is niet altijd een makkelijke taak. Maar deze groep zorgt er wel voor dat onze Berghse samenleving een stukje beter en natuurlijk mooier wordt. Daarom hebben ze deze onderscheiding gekregen”, aldus voorzitter van d’Olde Waskupen Eugène te Wildt.


Commandeurs

Op vrijdagavond na het onthullen van het carnavalsmonument werden op het stadsplein ook de commandeurs bekend gemaakt. Jaarlijks krijgen drie mensen de onderscheiding, omdat zij zich verdienstelijk hebben gemaakt voor het carnaval in ’s-Heerenberg. Dat kan zijn door actief te zijn in buurten, straten, de vereniging, maar ook daar buiten. Zo werden José Lohman, Erik van den Bosch en Hans Sloot dit jaar benoemd tot commandeur in de orde van d’Olde Waskupen.

José kreeg de onderscheiding voor alle dingen die ze met de Supercoop doet voor de samenleving in ’s-Heerenberg. De Supercoop ondersteunt verschillende verenigingen, zoals het voetbal, volleybal, Sinterklaas comité, maar natuurlijk ook onze eigen carnavalsvereniging met de zeer succesvolle plaatjesactie.

Erik van den Bosch is al jaren een verdienstelijk lid van de carnavalsvereniging en zet zich met de Zaal en receptie-commissie jaarlijks in om de pronkzittingen, maar ook het plaatsbespreken en de carnavalsreceptie goed te laten verlopen.

Als laatste Hans Sloot. Die er met zijn teksten en muziek voor zorgt dat er in Waskuupstad nieuwe geschiedenis geschreven wordt. Hans is sinds 2011 de man die met zijn teksten voor liedjes en inzet de drijvende kracht is achter de organisatie van de pronkzittingen. Als kartrekker van de muziekcommissie zorgt hij er al jaren voor dat menig artiest kan schitteren met de pronkzitingen.

Luce Marissink-Mijnen ontving uit de handen van Prins Eckhard I ook een onderscheiding en een oorkonde voor het bedenken van het motto ‘Zo heurt ‘t’.